.

.

Живи Акценти Самостоен Бронзен Пропан Двор Грејач

Живи Акценти Самостоен Бронзен Пропан Двор Грејач

DEN 2463.84

Износот
Това е достапна

Живите Акценти Самостојни 48000 Бту Бронзен Лп Гас Двор Грејач обезбедува топлина на вашиот отворено области на ладни ноќи. Има систем за горилници со висока ефикасност што може да обезбеди топлина до радиус од 9 стапки. Има систем за горилници со висока ефикасност што може да обезбеди топлина до радиус од 9 стапки. Доаѓа со уред за откажување на пламенот и прекинувач против навалување и е опремен со пиезо електричен притисок и запалувач за брзо и лесно стартување. Прилагодливото копче за контрола на топлина за да овозможи совршено прилагодување на температурата за вашата крајна удобност. Излезот на топлина од 48.000 БТУ покрива радиус од 9 стапки-околу 250 квадратни стапки. Лесен за употреба притиснете и свртете го палењето. Вклучен комплет за тркала за лесна подвижност. Страничен дизајн на отворена врата за лесен пристап до резервоарот. Конструкција од Нерѓосувачки челик со Бронзена завршница.

За стоката

Слична стока во категоријата