.

.

Кингстон Фјури Отпадник 128gb DDR CL Десктоп Меморија

Кингстон Фјури Отпадник 128gb DDR CL Десктоп Меморија

DEN 1599.84

Износот
Това е достапна

Дајте му на вашиот СИСТЕМ базиран НА AMD или Intel перформансите потребни за да останете на врвот на синџирот на исхрана со ултра брзиот Отпадник НА KINGSTON fury DDR4. Зголемете ја стапката на слики, одржувајте ги вашите преноси да се емитуваат мазни и орајте низ уредувањето на ролната за нагласување. Агресивниот, стилски црн распрскувач на топлина и соодветната црна ПХБ ќе ви овозможат да ја победите топлината и да внесете страв во срцата на вашите непријатели. Renegade DDR4 Е intel XMP сертифициран со профили кои се оптимизирани за најновите чипсети На Intel – само изберете го рачно подесениот профил во ВАШИОТ BIOS-ОТ и подготвени сте да одите. Големите брзини се совпаѓаат со ниските доцнења за да обезбедат екстремни перформанси. ИНТЕЛ XMP профили оптимизиран за најновите Чипсети Интел. Интел XMP И AMD Ryzen Подготвени.

За стоката

Слична стока во категоријата