.

.

1цт срце сече кафеав природен морганит 14к жолто злато годишнина ангажман прстен големина 5.25

1цт срце сече кафеав природен морганит 14к жолто злато годишнина ангажман прстен големина 5.25

DEN 5631.68

Износот
Това е достапна

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад. направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклучително И Ангажмани,. Денот на вљубените, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката,. или Дипломирање. Испорачано во нашата Бесплатна Кутија за Подароци и сместено. вашиот избор на цврсти 14k или 18k автентицирани печат злато; секој. предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара. Пучи, загарантиран да биде вистински, без конфликти и придружуван. Со Нашата Автентичност Картичка. Нашето персонализирано ласерско гравирање. идеален е за секој спомен, подарок или спомен. А 60-ден кавга слободен враќање. опцијата се нуди Со Ограничена Доживотна Гаранција за. сите предмети, покривајќи оштетени, обезбоени или заматени камења; заменети без. полнење. ** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш. по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на информации@ (максимум. од 6 знаци за текст)**. Природно. камењата се формираат во природата, загарантирани да бидат без конфликти и да опфаќаат зелен, 100% еколошки метод за создавање. Природен Цитрин : роден камен во ноември, познат како "камен на трговецот", за кој се верува дека привлекува пари. Помага самодоверба за носителот. Природен Гранат : Поттикнува благодарност и услуга на другите. Длабоко духовен скапоцен камен како што го привлекуваат срцевите чакри, кој се смета за еден од најстарите скапоцени камења што се користат за духовна заштита. Родниот камен на јануари. Природен Морганит : скапоцен камен на небесната љубов, сочувство, ветување и исцелување - нудејќи чиста страст и емпатична енергија. Помага во смирување на негативните емоции и чистење на егото. Природен Швајцарски Син Топаз : Црпејќи ја својата енергија од сонцето, овој скапоцен камен на јасност дава увид во внатрешната мудрост. Традиционален камен на раѓање на декември. 1 каратно брилијантно срце исечено кафеав природен морганит 14 каратно цврсто жолто злато дизајнер невестинска годишнина ангажман свадба пасијанс прстен.

За стоката

Слична стока во категоријата