.

.

Уметнички Ткајачи Мидлтон Џорџија Бургундија 2' 3 10 Традиционална Ориентална Област Килим

Уметнички Ткајачи Мидлтон Џорџија Бургундија 2' 3 10 Традиционална Ориентална Област Килим

DEN 2.00

Износот
Това е достапна

Колекцијата Уметнички Ткајачи Мидлтон Џорџија прикажува традиционални дизајни кои се безвременски стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Со својата рачно тафтувана конструкција, овие килими нудат прифатлива алтернатива на другите рачно изработени конструкции, истовремено зачувувајќи го истиот шарм. Направено Со Волна Во Индија и има Среден Куп. Место на професионално чистење само. Килим рампа препорачува. 1 година ограничена гаранција на производителот. 100% Волна. Рака Тафтувана Во Индија. Среден Куп. Висина На Купот : 0,4". Само Во Затворен Простор. Боја : Црна. Нијанси На Светло Црвена, Јаглен, Сенф, Темно Кафеава, Маслиново, Тен, Слонова Коска, Аква. 2' 6" х 10 " Тркач Област Килим. Различни бои и големини достапни во колекцијата. Модерен и еклектичен, Овој Традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш прво тестирајте мала површина. Вакуумите со канистер без шипки за тепање се оптимален тип на вакуум за употреба на килими, но можете да го користите и рачниот додаток на исправен вакуум. Функционалниот Среден Куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да ги попречува вратите. Една година ограничена гаранција производителот. Килим Рампа Препорачува.

За стоката

Слична стока во категоријата