.

.

Мајкл Корс Женски Паркер Роуз Злато-Тон Лого Види МК5865

Мајкл Корс Женски Паркер Роуз Злато-Тон Лого Види МК5865

DEN 1792.00

Износот
Това е достапна

Дефинитивен израз на култивирана мода, Овој Брилијантен Женски Часовник Мајкл Корс мк5865 часовникот е идеален додаток за оние со страст за елеганција и стил. Овој часовник содржи култивирана футрола од нерѓосувачки челик од розово злато и лента од нерѓосувачки челик од розово злато, демонстрирајќи го софистицираниот дух по кој Е познат Мајкл Корс. Овој врховен часовник со розово злато паркер интегрира класичен дизајн на луксузни часовници со модерни карактеристики, произведувајќи врвен часовник со иновативни спецификации. Дополнителни функции вклучуваат кристали околу рамката, отпорни на вода до 50 метри и мери секунди. Класичната тркалезна форма на овој женски часовник од розово злато е безвременска. Уживајте во еден од овие часовници или подарете како внимателен роденденски или празничен подарок. Женскиот Часовник Мајкл Корс Мк5865 сигурно ќе биде сакан часовник уште многу години. Мајкл Корс Женски Паркер Роуз Злато-Тон Логото Види МК5865 : нерѓосувачки челик случај. Нерѓосувачки челик нараквица. Роуз злато бирање. Кварц движење. Минерал отпорен на гребење. Отпорен на вода до 5 БАНКОМАТИ-50м-165'. Облик на случај : круг. Мерење : 40мм. Мерење На Нараквица : 20мм. Должина на Нараквица : 7". Минерален кристал. Паркер роуз злато тон часовник интегрира класичен луксуз со модерни карактеристики кои создаваат врвен часовник. Постојат кристали околу рамката и иконскиот монограм МК на лицето. Идеален подарок За мајкл Корс и навивачите на часовници.

За стоката

Слична стока во категоријата