.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Гроздобер Цветни II Платнена Уметност Од Фарида Заман

Заштитен знак Ликовна Уметност Гроздобер Цветни II Платнена Уметност Од Фарида Заман

DEN 1530.08

Износот
Това е достапна

Уметник : Фарида Замансубјект : Цветен Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има шарени цвеќиња насликани на светло сина позадина. Истакнати Бои : Бела, Розова, Светло Сина, Зелена, Тан Фарида Заман е сликар и илустратор од Торонто познат по својот оптимистички, жив, шарен и чуден стил. Таа прикажува широка разновидност на апликации од нејзиниот стил : нејзината уметност се користи во постери, корици на книги, илустрации за книги за деца, корпоративни проекти, пакување храна, како и лиценцирање на нејзините слики за производи за подароци, облека, пакување и подароци. Љубовта на заман кон културата, патувањата низ детството и неодамнешните патувања Во Мароко, Тајланд, Турција, Иран и неколку Европски дестинации влијаат на мултикултурната природа на нејзината работа. Таа во моментов е инструктор во Уметничкото Училиште Авенија Роуд Во Торонто и води уметнички работилници и неделни часови за возрасни и деца во ликовна уметност и илустрација. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. шарени цвеќиња насликани на светло сина позадина.

За стоката

Слична стока во категоријата