.

.

Калифорнија Цврст Кадифен Тркач Килим, Црн, 2 ' 3 13'

Калифорнија Цврст Кадифен Тркач Килим, Црн, 2 ' 3 13'

DEN 2.00

Износот
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција на килими и Густ Куп Совршен За Живеење И Декорација на Спалната Соба секојдневнатаestетика На Западниот Брег се слави во драматичната колекција На Сафавиех Во Калифорнија, дизајнирана за дополнителен луксуз со супер густа тежина на купот од 4,5 кг на метар квадратен. Овој прекрасно мек тепих е моќ на полипропиленско предиво за извонреден квалитет и невообичаено кадифен текстура и мекост под нозете. Ова е одличен придружник за вашиот дом без разлика дали е во земјата или зафатен град. Боја : Црна. Големина : 2' 3" х 13 " Тркач. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 2 инчи. 100% Полипропилен. Подлогата содржи јута/полиестер/памук, подлога за тепих (се продава одделно) препорачана за да се избегне менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

За стоката

Слична стока во категоријата