.

.

Безбедносен Синџир СЗ Супер З Автомобил Снег Радијален Кабелски Синџир На Гуми, Пар

Безбедносен Синџир СЗ Супер З Автомобил Снег Радијален Кабелски Синџир На Гуми, Пар

DEN 1104.00

Износот
Това е достапна

Првата снежна бура во годината ги тера сите на пат во избезумен хаос. Не следете ги масите, самоуверено храбри патиштата Со Комплетот Синџири За Снег На Кабелската Гума SUPER Z SZ335. . Серијата Супер З е достапна за да одговара на речиси сите големини на гуми за патнички автомобили, нудејќи уникатна комбинација на перформанси и практичност. Синџирите имаат гумени затегнувачи " дизајнирани", така што не треба да се грижите дали ќе престанете да ги затегнувате по инсталацијата. Овие синџири обезбедуваат извонредна влечна сила и супер-цврста издржливост, повеќе од конвенционален синџир систем. Двојката има природна компатибилност со електронски следени системи за контрола, за да не се меша со карактеристиките на ракување со возилото. Дури и кога се злоупотребува, постои минимален потенцијал за оштетување на телото и механичките компоненти на возилото. За овој пар синџири на гуми се потребни затегнувачи на гумени ланци и се вклучени. Лесни и издржливи, овие синџири SUPER Z SZ335 ќе ве заштитат вас и вашето семејство на масни зимски патишта со подобра влечна сила и перформанси на сопирачките. Зимајте го вашиот автомобил со овој радијален синџир за безбедно возење во снежни и ледени услови на патот. Ги надминува барањата На С. А. Е. Класа На возила со ограничен клиренс. Ги зголемува перформансите на влечење на сите страни повеќе од конвенционалните синџири или кабли за гуми. Подобра компатибилност со сопирачки против заклучување, контрола на влечење, погон на сите тркала (AWD) и други електронски следени системи за контрола од другите синџири. Низок потенцијал за оштетување на каросеријата на возилото и механичките компоненти, дури и кога се злоупотребуваат. За овие синџири се потребни затегнувачи на синџири и се вклучени. Материјал : Челик. Боја : Сребрена. Димензии( L x w x H) : 48 x 15 x 1 инч. Тежина : 13 килограми. Гаранција на производителот : 1-годишна гаранција.

За стоката

Слична стока во категоријата