.

.

Заклучување Силика Гел Канистер Одвлажнувач Рерна Полнење-222178

Заклучување Силика Гел Канистер Одвлажнувач Рерна Полнење-222178

DEN 399.84

Износот
Това е достапна

Опис. Заклучување Силика гел е дизајниран да ја апсорбира влагата од воздухот цртајќи ја во вреќата и заробувајќи ја во малите кристали од силика гел. Ова е совршен уред за помагање да се зароби влагата со цел да се спречи кондензација, мувла и ' рѓа да оштетат вредно огнено оружје. Силика кристалите ја менуваат бојата откако ќе бидат целосно заситени и лесно може да се полнат во рерната. Оваа торба од 750 грама лесно може да покрие површина од 57 кубни стапки. Спецификации. 750 Грама. 57 кубни метри заштита. Ја апсорбира влагата од воздухот. Лесно се полни во рерна Ја Апсорбира влагата од воздухот. Лесно се рестартира во рерната. Издржливата вентилирана конзерва од 750 грама обезбедува заштита до 57 кубни стапки.

За стоката

Слична стока во категоријата