.

.

Куристан Истон Марибел Килим, Антички Крем Сива

Куристан Истон Марибел Килим, Антички Крем Сива

DEN 1963.52

Износот
Това е достапна

Покажувајќи уникатна фузија на модерни Европски влијанија со класични дизајнерски елементи Колекцијата Истон нуди софистицирана модна изјава за денешните преодни ентериери. Овие кадифни теписи веднаш внесуваат чувство на стилска удобност во секој простор и создаваат прекрасна основа за елегантно живеење. Лице в лице вилтон ткаен од 100 проценти Полипропилен Од Куртрон поставен на топлина, ова ултра фино синтетичко предиво е и издржливо и раскошно меко. Додавајќи уште поголем луксуз во колекцијата, килимите Од областа Истон имаат еден милион поени предиво по квадратен метар што резултира со густа површина која се чувствува богата и попустлива. Со шик спектар на дизајни кои вклучуваат големи цветни мотиви, како и повеќе современи/апстрактни модели, Истон нуди свежаesетика која апелира до широк спектар на украсни вкусови. Куристан Истон Марибел Килим, Антички Крем/Сива : лице-в-лице вилтон ткаени. Повеќе од 1 милион поени по квадратен метар. Мека луксузна завршница. Преоден куп ткаат полипропиленски килим. Отпорен на дамки. 1-година ограничена гаранција.

За стоката

Слична стока во категоријата