.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мисти Хилсајд“ платно уметност од Ех Картанегара

Трговска марка ликовна уметност „Мисти Хилсајд“ платно уметност од Ех Картанегара

DEN 1830.72

Износот
Това е достапна

Уметник : Eh Kartanegarasubject : Пејзаж-апеститл : Традиционално производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ех Картанегара „Мисти Хилсајд“ платно уметност.

За стоката

Слична стока во категоријата