.

.

Трговска марка ликовна уметност „поп уметност волк 3“ платно уметност од Хауи Грин

Трговска марка ликовна уметност „поп уметност волк 3“ платно уметност од Хауи Грин

DEN 3.00

Износот
Това е достапна

Уметник : Howie Greensubject : Animals Tyle : Bold & Eclectic Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има волк што стои во центарот на шарена сцена. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на производство на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Howie Green 'Pop Art Wolf 3' Canvas Art.

За стоката

Слична стока во категоријата