.

.

Пеење на Оодлис „Пеење на дожд беспрекорна шема“ платно уметност

Пеење на Оодлис „Пеење на дожд беспрекорна шема“ платно уметност

DEN 1.67

Износот
Това е достапна

Уметник : Oodliessubject : Figutative Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткан платно АРТА Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустративна шема на фигура. Истакнати бои : светло сина, бела, сина, црна, жолта, црвена, кафеава, сива добредојде на прекрасно необичниот свет на Оодлис. Тешко е да не се маѓепсаат од Оодлиите што лазат на големи плоштади за хартија, донесени во живот од уметникот, oiои Муругавел. Нејзините слики се дел апстрактна уметност со големи, блокирани разнобојни форми, а дел д -р Суес со зани ликови кои сите се среќаваат и комуницираат. Jои создава свет во кој бизарните ликови ги дејствуваат нијансираните интеракции со кои сите се соочуваме во нашиот ден во секојдневниот живот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Пеењето на Оодлис „Пеење на дождот беспрекорна шема“ платно уметност.

За стоката

Слична стока во категоријата