.

.

Џон Масари - Убиец Кловнови Од Саундтракот На Вселената-Ексклузивен Виолетова И Сина Винил

Џон Масари - Убиец Кловнови Од Саундтракот На Вселената-Ексклузивен Виолетова И Сина Винил

DEN 1.00

Износот
Това е достапна

КЛОВНОВИТЕ УБИЈЦИ од ВСЕЛЕНАТА конечно слетаа на Рекордите за Восочни Работи! По многу исчекување, воодушевени сме што го претставивме официјалниот Саундтрак На Оригиналниот Филм од 1988 година На Џон Масари за прв пат на винил! Дали би поверувале некому ако ви кажат вселенски брод во форма на циркуски шатор слета во вашиот мал град и ги киднапираше вашите соседи да ги чуваат во кожурци од памучни бонбони? Во оваа култна класика од 80-тите, Тинејџерите Мајк Тутун (Грант Крамер) И Деби Стоун (Сузан Снајдер) треба да се борат и со ѓаволските бозоси и со неверувањето на локалните органи за спроведување на законот за да се спасат себеси и својата заедница!Оригиналниот резултат На Кловновите Убијци од Вселената е започнат од класичната песна за хорор филм од 80-тите, Клоунс Убијци (Од Вселената) Од калифорнискиот панк бенд, Дики. "Кошмарот среќен круг" продолжува со разбивање на заканувачки електронски месинг делови, електрична гитара, бомбастични тапани машински удари, Памучни Бонбони; И "Пуканки"; винил, луксузно пакување, ново уметничко дело На Руиз Бургос, врвни јакни во стар стил со мат слој, тешка категорија 12 парчиња; x12quot;уметнички принт и лагер белешки од композиторот масари и ко-креаторот на кловнови стивен киодо!Албум Песни1. Кловнови убијци (Од Вселената) Од Дики 2. Скриен Кловн Брод3. Откритието На мајк И Деби 4. Бегство Од Бродот Кловн5. Убиец Кловн Март6. Посетете Ја Аптеката7. Глактички Глобетеатеатар8. Празната Шума 9. Собори Ми Го Блокот Од 10. Мало Девојче Премногу Блиско11. Врв На Светот12. Мускул Клоун Кар Март13. Расте Корн14. Сенка Шоу15. Полицаецу Муни16. Дејв И Последиците17. Вентрилоквист Муни18. Неизбежниот Дел I19. Неизбежниот ДЕЛ II20. Деби Е Фатен21. Забавен Парк / Смртни Пити22. Забавната Куќа Дел I23. Забавната Куќа ДЕЛ II24. Бегство Во Кловн Катедрал25. Кловнфронтација26. Камион Бегство И Klownzila27. Конечна Конфронтација И Обединување28. Кловнови Киднапирање29. Галактички Глобус Театар (Продолжен) Џон Масари - Убиец Кловнови Од Саундтракот На Вселената - Винил.

За стоката

Слична стока во категоријата