.

.

Данзе Д303130БН Амалфи Широко Распространета Тапа За Бања, Четкан Никел

Данзе Д303130БН Амалфи Широко Распространета Тапа За Бања, Четкан Никел

DEN 789.60

Износот
Това е достапна

Мотивирана од драматичната симетрија на италијанското крајбрежје, колекцијата за бања Амалфи е елегантна и современа. Мазниот, тесен профил на телото на славината овозможува напорно вклопување со секој дизајн. Неговиот модерен стил и дава на бањата или просторијата за прав ажурирана, рационализиранаesетика. 3-дупка монтирање, 6" - 12 " инсталација. Вклучува одвод НА допир DA505219 P СО прирабница што одговара на бојата и капаче и црна опашка. Месинг конструкција и издржлив керамички диск кертриџ. 7-9/16" (192мм) излив висина и 3-9/16" (90мм) Излив достигне. Се одликува со јасен, не-прскање ламинарен проток на вода. 1.2 гпм максимална стапка на проток @60 пси; Ги Исполнува КРИТЕРИУМИТЕ За Водоснабдување за зачувување на водата. Ги исполнува стандардите поставени ОД АДА (Закон За Американци со Попреченост); НСФ/АНСИ 372 (Ниско водство). 1/2 " - 14нпсм врска. Максимална дебелина на палубата : 2-1/2". Данзе доживотна ограничена гаранција за дефекти во производството.

За стоката

Слична стока во категоријата