.

.

Трговска марка ликовна уметност „Одмори посакува снежен човек“ платно уметност од Морин Лиза Костело

Трговска марка ликовна уметност „Одмори посакува снежен човек“ платно уметност од Морин Лиза Костело

DEN 3.00

Износот
Това е достапна

Уметник : Maureen Lisa Costell Osubject : Seasonal Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има снежен човек на зелена позадина. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Maureen Lisa Costello 'Holiday Wishs Snowman' Canvas Art.

За стоката

Слична стока во категоријата