.

.

Мауи и синови Раста нуркаат маски за нуркање

Мауи и синови Раста нуркаат маски за нуркање

DEN 687.20

Износот
Това е достапна

Нуркајте во следната водна авантура со Maui и Sons 3 Piect Diving поставени во Раста! Вклучува маска, нуркање, перки и кул торба за мрежи за да ги носи сите заедно! Маската Мауи и Синовите има тесен заптивка на вода и пошироко видно поле, а нуркањето има хидродинамична анатомска форма околу лицето, ортодонтски дизајн кој спречува замор на вилицата и суво врвна технологија што го отежнува влегувањето на водата во влегувањето во вода Цевка за дишење. Нашите перки на Мауи и Синови имаат 20% повеќе површини од традиционалните перки на сечилото за да станат подалеку и побрзо додека истражувате! Тие исто така имаат оптимизирана вкочанетост на сечилото и мек контурен џеб за нозе. Добро сте да одите на следната авантура со овој сет за нуркање на Мауи и Синови Раста 3 парчиња! Сет за нуркање Maui and Sons 3 Piects вклучува маска, нуркање, перки и торба со мрежи во рамка RASTA : двојно инјектиран, печатен компјутер. Леќи : Темпречено стакло. Здолниште : силикон. Каиш : течен силикон со систем за брзо прилагодување. Snorkel : Печатена ПВЦ, силиконска врска и уста. ФИНКИ : Брзи прилагодени токи, перки за китови, удобна гума, конструкција со целосен силикон.

За стоката

Слична стока во категоријата