.

.

Колман Нимбус топло време лажичка 39 84

Колман Нимбус топло време лажичка 39 84

DEN 0.33

Износот
Това е достапна

Nimbus топло време лажичка 39 "x 84 " Спиење удобно, дури и кога е надвор од 40 ° F (4,44 ° C) надвор, во торбата за спиење на топлото време на Coleman® Nimbus y со четкана полиестерска обвивка и мека лагер за мешавина од влакна од трикот. Одговара на височини до 6 метри 4 ин. (1,93 м) и е дизајниран да ве одржува пријатно. Контурираната глава со удобна манжетна ™ зашивање ја опкружува главата во мекост. Специјално дизајнираниот, патентиран патент систем ја издвојува ткаенината подалеку од патентот за да се избегнат прилепувања и патенти до целиот пат секој пат. Системот Thermolock ™ ја намалува загубата на топлина преку патентот. Кога сте подготвени да се спакувате, прицврстувачите за јамка Roll Control ™ ви помагаат совршено да ја преклопите вреќата за спиење и системот за брз кабел and го прави тркалање и прицврстување на кавга без врзување. Торбата за спиење е машина што може да се мие за лесно чистење дома. Карактеристики : - За температури од 40 ° F до 60 ° F (4,44 ° C до 15,55 ° C) - висок дизајн за височини до 6 '4 " - четкана полиестерска обвивка и мека лагер за мешавина од влакна од трикот - Термолок.

За стоката

Слична стока во категоријата