.

.

Добро ткаен килим за ориентална област Перса, 5 '3'

Добро ткаен килим за ориентална област Перса, 5 '3'

DEN 1072.80

Износот
Това е достапна

Колекцијата Перса е наш начин да ги донесеме традиционалните персиски стилови од судовите на античките династии до некаде малку помодерно и удобно, како вашата дневна соба. Моделите на овие детални саруси и цветни медалјони се ткаени во современата палета на живописни тонови на накит, топли плочки и кафеави, како и кул црнци и сиви. Густата, 0,4 "Полипропилен куп е отпорен на дамки и избледени. Во Турција . Екстремно издржлив и супер лесен за чистење . отпорни на дамки и со текот на времето нема да избледи на сончевата светлина.

За стоката

Слична стока во категоријата