.

.

Трговска марка ликовна уметност „Снежни пловни пловни планови“ уметност од Мајк onesонс Фото Фото

Трговска марка ликовна уметност „Снежни пловни пловни планови“ уметност од Мајк onesонс Фото Фото

DEN 1.00

Износот
Това е достапна

Уметник : Мајк onesонс Фотосебјек : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има опрема за риболов што се поставува едни против други во снегот. Татко го научи како да ја користи својата стара камера Pentax SLR. До моментот кога завршил средно училиште, тој исто така дипломирал на неговиот пентакс од 35 мм, во стара камера 4x5 Графлекс. Од самиот почеток, пејзажите беа неговата вистинска страст. За време на летните одмори во Мејн, Мајк би избрал да се искачи околу карпестиот брег со камера и статив наместо да купува со семејството во центарот на Бар Харбор. Наскоро тој слета фотографии со снимање на работа за еден локален весник, каде што продолжи да работи додека студира фотографија на колеџ. Мајк onesонс Фото „Снежни пловни пловни планови“ уметност.

За стоката

Слична стока во категоријата