.

.

Воздушни алатки галон сад за притисок

Воздушни алатки галон сад за притисок

DEN 1807.84

Износот
Това е достапна

Алатки за воздух во Калифорнија 365 B 5 галон за притисок? Алатките за воздух во Калифорнија 365 B (5) резервоарот за боја на галон под притисок се одликува со резервоар за челик Teflon® за лесно чистење, (отстранливи) тркачи за стабилност, регулатор за двојно излез, вклучен/исклучен вентил, вентил за олеснување на притисокот и вграден агитатор . Максимален притисок 60 psi Внатрешни димензии : 12 1/4 "Широк x 14 3/4 " длабоко со применет капак. Стандарден 5 галон боја Pal/кофа (dia.12 "x H 14 1/2 ") може да се вклопи во овој сад. Надворешните димензии се високи 16 "широк x 27 " со собрани капаци и агитатор. (Црево и пиштол не се вклучени во неговиот модел) 5 галон за притисок. Лесен за употреба агитатор. Кастерски тркала. Регулатор со двојно излез. Вклучен/исклучен вентил. 1.

За стоката

Слична стока во категоријата