.

.

Комплет за сопирачки за сопирање на сопирање на сопирачките со сопирање со црвен прашок KC7021- Fits BMW X1

Комплет за сопирачки за сопирање на сопирање на сопирачките со сопирање со црвен прашок KC7021- Fits BMW X1

DEN 9736.48

Износот
Това е достапна

Овој комплет е специјално направен за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки постојки под најинтензивни услови. Вртежниот вртежен момент Z26 е постојано поголем од влошки на OE со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на моќност на стопирање со сериозни работи без да се жртвува секојдневна дивестливост. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Поминете повеќе време уживајќи во она што е најважно - погонот. Енергетски стоп Предниот и задниот дел на сопирачките на сопирачките со воин со црвен прав обложени дебеломер KC7021-26. Поточно дизајниран за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки запирања под најинтензивни услови. Z26 керамичка формула Z26 јаглеродни влакна нуди екстремни перформанси на сопирањето, дизајнирани за мускулни автомобили и возила за изведба. Позлата со дихромат на сребрена цинк се нанесува на сите дупчат и слотирани ротори. Вклучува влошки на сопирачките Z26, дупчат и слотирани ротори, хардвер за инсталација и lube на керамичка сопирачка со висока температура. Fits : BMW X1 2015-2013.

За стоката

Слична стока во категоријата