.

.

Екстра Широка Соба Затемнување Завеси, БОХ-144105-108-ДВ, Магла Греј

Екстра Широка Соба Затемнување Завеси, БОХ-144105-108-ДВ, Магла Греј

DEN 0.67

Износот
Това е достапна

100% Полиестер Увезени Што Добивате : Откако ќе купите, ќе добиете еден ПАНЕЛ (1), со димензии 100 инчи (254 см) широк за 108 инчи (274,32 см) во должина. Секој панел ќе биде поединечно вреќа за да се зачува квалитетот на ткаенината. Изберете ја вистинската должина на завесата со нашиот Водич за Мерење, Видете подолу.Контрола на светлината : овој необложен панел за завеси се смета За Затемнување На Просторијата, блокирајќи насекаде од 75-94, 9% од светлината. Потемните бои секогаш ќе блокираат повеќе светлина додека посветлите бои пропуштаат повеќе светлина.Боја и Текстура : Оваа Магла Сива боја е совршен избор за вашиот домашен декор. Оваа завеса е неповрзана.Како Да Висат : нашиот најразновиден заглавие ви овозможува да висат 3 начини. Панелите за завеси може да се исчистат на прачка со помош на џебот, Да Висат со задни јазичиња за фиксен изглед на бранување или да се закачат на прстени со помош на иглички за ремен и драперија. Џебот На Столбот ќе собере столб со дијаметар до 1,5 инчи, Куките Не Се Вклучени Чувајте Го Чист : завесите треба да се чистат само на суво. Линиите за превиткување може да се испарат со помош на пегла или пароброд за облека. Избегнувајте контакт со ткаенината за лице. Екстра Широка Соба Затемнување Завеси 100 Х 108 (1 Панел), БОХ-144105-108-ДВ, Магла Греј.

За стоката

Слична стока во категоријата