.

.

Пссе Едвардс Џекрабит 82 - Ренџер Ренџер Сент 6 СБ ЈРФ Тоно Корица одговара: 1999-2001, ФОРД РЕНЏЕР

Пссе Едвардс Џекрабит 82 - Ренџер Ренџер Сент 6 СБ ЈРФ Тоно Корица одговара: 1999-2001, ФОРД РЕНЏЕР

DEN 3.33

Износот
Това е достапна

Ова е капакот Што Може Да се повлече Џек Зајак Од Пејс Едвардс. Таа има низок профил, елегантен изглед за дополнување на вашиот камион и карактеристики стегач за инсталација. Ракувањето Со Зајакот Е едноставно со брава за пресврт свртена кон врвот со временска запечатувачка брава од страната на возачот што може да се заклучи и отклучи со клуч. Само свртете ја бравата со задната врата нагоре или надолу и континуираната пружинска напнатост ќе овозможи капакот на тоното да се повлече во канистерот. Повлекувањето на ременот повторно ќе ги вклучи бравите за да може капакот да се повлече и да се заклучи со чекори од 12 инчи за да можете да влечете повисок товар со капакот делумно затворен. Удобната шина за опашка работи како рачка за да можете да го затворите капакот со задната врата е нагоре. Силниот врв за тркалање е направен со испреплетени алуминиумски летви покриени со обложена полимерна површина што ќе ви помогне да го одржите вашиот товар безбеден и заштитен од елементите додека вишокот дождовница се исфрла од креветот преку одводни цевки. Пссе Едвардс џекрабит капакот на креветот на камионот е и доаѓа со 3-годишна гаранција. Ексклузивната, Тешка Пружина За Континуирано Затегнување (КТС) овозможува капакот да се отвори автоматски кога бравата е свртена и да се повлече во канистер на предниот дел од креветот на камионот. Покривните панели се лизгаат по црните странични шини обложени со прав. Вградениот ремен за влечење ја вклучува бравата во интервали од 12 инчи на модели со кратки и долги кревети. Одговара Изберете : 1983-1992,1994-1996,1999-2001,2003,2005,2006,2009 ФОРД РЕНЏЕР 1993,1997-1998,2002,2004,2007,2010-2011 ФОРД РЕНЏЕР СУПЕР КАБИНА 2008 ФОРД РЕНЏЕР КАБИНА ПЛУС и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

За стоката

Слична стока во категоријата