.

.

Jewelersclub Peridot Ring Ridementone Jewelry -0. Карат Перидот 14К позлатен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - прстени со гејмстон со хипоалергичен 14к злато позлатено среб?

Jewelersclub Peridot Ring Ridementone Jewelry -0. Карат Перидот 14К позлатен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент

DEN 399.84

Износот
Това е достапна

Живописно парче акцент што свети одвнатре. Направено со вистински камења од перидот, бели дијаманти и злато позлатено сребро. За разлика од ефтино изработените прстени со скапоцени камења за жени кои испаѓаат лажни, со досадни, рамни камења со рамнини, прстенот за перидот на накитливите перид, има оригинален камен од 0,75 карат перидот, прекриен со вистински бели дијаманти кластери .. Изработено со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 14к златен сребрен опсег, овој прекрасен зелен овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите .. Нашите оригинални карактеристики на прстенот на перидот : . - 0,75 Карат Перидот скапоцен камен. - Кластери со бели дијаманти. - Хипоалергичен 14К позлатен сребрен опсег прстен (нула никел или олово). - Деликатен дизајн со трајно, долготрајно занаетчиство. Зачудувачки подарок за вашиот значаен друг, мама, сестри и најблиски! Нашиот перидот ringsвони за жени и ringsвони со родилни камења убаво ги комплиментираат сите тонови на кожата. Дајте им како роденденски подароци за мајка и подароци за жени во вашиот живот!. На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивни, врвни квалитетни перидски накит, парчиња со разумни цени. Ние ги занаетиме нашите уникатни прстени за жени со грижа, да ви дадеме апсолутен најдобар квалитет, уметност и изработка за стапката. Просечниот прстен на родител на перидот честопати излегува дека не е оригинален, со факс перидотен камен кој изгледа досаден и рамен. Прстенот на Peridot на Jewelers Club Peridot има вистински 0,75 каратски перидот скапоцен камен, исечен на прекрасен овален и засилен со вистински бели дијаманти кластери од двете страни. Со хипоалергичен, светлечки сребрена поставка од злато од 14 килограми, живописно, зелена сенка на овој зачудувачки, зелена сенка ги комплиментира сите тонови на кожата . додека другите прстени од скапоцен камен се ефтино направени и се наведнуваат и лесно се кршат, нашиот перидотен камен прстен е изработен со квалитетно изработен за да трае. Иако е вулгарен и елегантен во дизајнот, овој перидот и дијамантскиот прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајно, трајно 14к злато позлатена сребрена лента и поставување. Ако имате какви било прашања во врска со големината на опсегот, ве молиме, посетете се до нас директно за да ви помогнеме да го пронајдете вашето совршено вклопување . живописен, зачудувачки подарок што секогаш ќе го негува. Без разлика дали го надавате овој прстен на скапоцен камен на вашата мајка на Денот на мајката, вашиот значаен друг како специјално изненадување или ветувачки прстен, или пријател или сакан човек како прослава на нивниот уникатен родител, примателот ќе го обожава облечената важечка од 0,75 карати нејзината рака.

За стоката

Слична стока во категоријата