.

.

Атлетски дела момчиња Jerseyерси плетени панталони со отворено дно, 2-пакувања, големини 4- & хаски

Атлетски дела момчиња Jerseyерси плетени панталони со отворено дно, 2-пакувања, големини 4- & хаски

DEN 1.00

Износот
Това е достапна

Земете две! Лесни плетени панталони од атлетски дела додаваат активен стил на гардеробата на вашите момчиња. Со два предни џебови за да се одржат најважните работи, овој дво-пакет на момчињата панталони се карактеризираат за да му помогнат да се одржи ладно и суво кога е во движење. Спарете ги овие панталони со неговите омилени маички, врвови на резервоарот или дуксери за целосен атлетски изглед - совршен од време на игра до дневно време. Материјал : 54% памук/36% полиестер/10% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 2 плетени панталони. ФИТ : Заштитена нога. ИНСЕАМ : 24 ”. Затворање : Повлечете стил со еластична половината за дополнителна удобност. Ockебови : 2 предни џебови имаат најважни работи. Карактеристики : мека, лесна маичка; Држете да помогнете да се одржи ладно и суво. Детските плетени панталони од атлетски дела.

За стоката

Слична стока во категоријата