.

.

'Адариоj25ц Про-Арте Јасно Најлон Композитни Фламенко Гитара Жици

'Адариоj25ц Про-Арте Јасно Најлон Композитни Фламенко Гитара Жици

DEN 768.00

Износот
Това е достапна

Фламенко комплетите EJ25 C се конструирани со помош на нова варијација на нашиот ексклузивен повеќеслоен заглавен основен материјал кој драматично го подобрува животниот век и конзистентноста на подесувањето на жиците на раната во споредба со традиционалните најлонски јадра. Комплиментиран од јасни најлонски високи тонови, овој сет е создаден и тестиран со уметници ширум светот за да даде флексибилно чувство додека сеуште одржува брз одговор на напад што е од суштинско значење за играчите на фламенко. Овој комплет Фламенко е достапен и во црна најлонска верзија (EJ25 B), обезбедувајќи опции за тон и изглед и за традиционалните и за прогресивните играчи. Испорачајте флексибилно чувство додека сеуште одржувате брз одговор на напад што е од суштинско значење за играчите на фламенко. Ласерски сортирани јасни најлонски високи жици за конзистентна, прецизна интонација. Еколошко, отпорно на корозија пакување за жици кои се секогаш свежи. Низа Мерачи : Високи Тонови .0285, .0327, .0416 Басови .029, .34, .044.

За стоката

Слична стока во категоријата