.

.

Дорман 911-Сензор За Позиција На Тркач На Колектор За Внесување Мотори За Специфични Модели На Акура Хонда одговара избери: 2002 - ХОНДА ЦР-В, 2002-АКУРА РСХ

Дорман 911-Сензор За Позиција На Тркач На Колектор За Внесување Мотори За Специфични Модели На Акура Хонда одговара избери:

DEN 1871.68

Износот
Това е достапна

Овој сензор за контрола на контролната позиција на тркачот на доводниот колектор е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на неуспешниот оригинален сензор. Тој е дизајниран од сигурни компоненти за да помогне во обновувањето на оптималните перформанси на моторот на одредени години, марки и модели. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој сензор за контрола на тркачот на доводниот колектор е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на неуспешниот оригинален сензор на одредени години, марки и модели. Идеално решение-дизајнирано да помогне во враќањето на оптималните перформанси на моторот кога оригиналниот сензор не успеал од загадувачи, електричен или механички дефект или оштетување на внатрешната компонента. Издржлива конструкција-изработена од квалитетни компоненти за сигурна услуга. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Акура ЦСХ : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 Акура РСХ : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Хонда ЦР-В : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006.

За стоката

Слична стока во категоријата