.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Камила Платнена Уметност Од Робин Бетерли

Заштитен знак Ликовна Уметност Камила Платнена Уметност Од Робин Бетерли

DEN 3.33

Износот
Това е достапна

Уметник : Робин Подобро Предмет : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има камила што стои во центарот на рамката.Робин Бетерли живее и го сака светот на минијатурите и уметноста затоа што тоа е постојано менување на вклученоста со материјали, произведени и сурови, и детски шарм со технологија што ја одржува посветена и адренализирана. Таа одеднаш е и понизна и горда што нејзината работа е прифатена, дозволувајќи и да живее радосен уметнички живот. Робин се сретна Со Шон (нејзиниот сопруг) во летниот камп како деца и останаа брзи пријатели дури и по и се пресели од датира во брак за да имаат деца, а сега внуци. Секојдневниот живот на паровите се врти околу нивниот вековен дом, нивната работа како занаетчии и нивното семејство и градини. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. камила стои во центарот на рамката.

За стоката

Слична стока во категоријата