.

.

Нурисон Максел Апстрактно Црвена Слонова Коска 7'10 10'6 Област Килим

Нурисон Максел Апстрактно Црвена Слонова Коска 7'10 10'6 Област Килим

DEN 2.33

Износот
Това е достапна

Оваа исклучителна колекција На килими Од областа Максел има привлечен асортиман на современи и класични теми изразени во низа апсења на неутрални палети на бои. Со своите прекрасно модерни текстури, возбудливи омбре ефекти и драматични, речиси 3-димензионални дизајни, овие занитвам килими сигурно ќе им дадат визуелна интрига на секој ентериер. Овој прекрасно модерен тепих Од областа Максел предизвикува слики од апстрактна уметност. Симулирани потези со четки и прскања со богати црвени, слонова коска и сиви тонови се играат на свилен исечен куп за прекрасен допир на современа удобност во секоја просторија во домот. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Идеален за соби со умерен сообраќај на стапалата. Лесно чистење и одржување на самото место. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

За стоката

Слична стока во категоријата