.

.

Миниленд Ракетата 10

Миниленд Ракетата 10

DEN 2.33

Износот
Това е достапна

Ракетата 10 се фокусира на манипулативната математика. Оваа забавна играчка е моќен наставен ресурс како средство за промовирање на учењето на основните математички концепти преку манипулација и игра, како што се работа со шема, асоцијација број-количина, брзина при броење, разградување на бројот 10, вовед во собирање и одземање, па дури и непарни броеви. Карактеристики Кои Работат со Шаблони број количина Асоцијација Брзина при броење Рушење на бројот 10 вовед Во собирање И одземање Парни и непарни броеви Содржина 1 Ракета 40 штипки за гориво, 18 картички за предизвици, 40 картички со броеви, 1 коцка, 1 торба и 1 Наставен водич Спецификации Возраст : 3 до 7 Години Тежина : 3,08 фунти - ШКУ : МИНИ 1469 Миниленд Ракетата 10.

За стоката

Слична стока во категоријата