.

.

Raybestos Element обложен ротор на сопирачката, 980609FZN одговара Изберете: 2011-2012,2015- Volvo S60

Raybestos Element обложен ротор на сопирачката, 980609FZN одговара Изберете: 2011-2012,2015- Volvo S60

DEN 934.56

Износот
Това е достапна

Raybestos Element3 обложените ротори користат комерцијална технологија за завршна обработка за да ја премачкаат целата површина на секој ротор, вклучувајќи ги и комбето за ладење. Оваа обвивка помага да се спротивстави на корозијата и значително ги одложува проблемите со перформанси предизвикани од 'рѓа. Raybestos Element3 обложените ротори се идеални за возачи во области склони кон 'рѓа, како оние со агресивен снег и мраз, или крајбрежни региони со сол и висока влажност. Нашите обложени ротори се изградени за да ги издржат најстрогите временски услови и да испорачаат најдобри перформанси во класата, ултра мазно сопирање и максимизиран живот на триење. Raybestos Element3 обложени ротори : Перформанси - Врши идентично со OE стандардите. Дизајн и материјал - Нашите обложени ротори се развиени од примероци OE и се изработени со материјал квалификуван за G3000, гарантирајќи форма, вклопување и функција за зависно сопирање . обложување - роторите се обложени на целата нивна површина и се ставаат преку 300 плус часови спреј со сол спреј Тестирањето, што го надминува барањата за ОЕ за роторите на автомобили и камиони и се потврдува дека облогата спречува 'рѓа и корозија . комбе за ладење - со обложување на комбе за ладење, ги одржува комбето чисто од' рѓа и корозија за оптимален проток на воздух и ладење. SAE стандард за јачина на затегнување - Нашите ротори го исполнуваат стандардот SAE за јачина на затегнување, обезбедувајќи структурен интегритет и максимален животен век на услугата . Заврши - Не -насочен финиш на земјата обезбедува производ кој е подготвен да го инсталира надвор од кутијата . Латерална исход & Варијација на дебелина - Нашите обложени ротори доаѓаат со странична исход од 0,004 ″ или помалку и варијација на дебелина помала од 0,0005 “, обезбедувајќи помалку пулсираност на педалот, помалку бучава од сопирачката и продолжен живот на подлогата . Мил балансирани рабови - Нашите обложени ротори се Мелницата избалансирана и 100 проценти потврдена за да помогне во минимизирање на варијацијата на дебелината на роторот и доведува до соодветна рамнотежа, минимизирана вибрација и потивка и измазнета запирање . одговара : 2011-2012.2015-2018 Volvo S60 2008-2016 Volvo XC70 2010- 2012,2015-2016 Volvo S80 2015-2018 Volvo V60 2008 Volvo S80 6 Cyl 3 L 2007 Volvo S80 8 Cyl 4.4 L 2009 Volvo S80 T6 2010 Volvo V70 и повеќе-Додадете го вашето возило на нашата вклопување за да проверите.

За стоката

Слична стока во категоријата