.

.

Нов 66-БИОГРАФИЈА Собранието Оска Предната Десна одговара 2007-Крајслер, Доџ 546аф

Нов 66-БИОГРАФИЈА Собранието Оска Предната Десна одговара 2007-Крајслер, Доџ 546аф

DEN 1.00

Износот
Това е достапна

Долгогодишното искуство НА КАРДОНЕ во Тестирањето и инженерството На ПОГОНСКИТЕ Оски НА БИОГРАФИЈА е основата зад нашиот комерцијален метод на инженерство производ што ги исполнува, па дури и ги надминува перформансите на О.е. Ги истражувавме причините зошто оригиналните Биографии обично не успеваат и дизајниравме нови решенија за да избегнеме повторување на неуспехот. На пример, нашите Чизми Од Неопренови се дизајнирани со дополнителни мевови, кога е потребно, за да се спротивстават на стресот на дното и пукањето на озонот - водечка причина за откажување на багажникот. Дополнително, сите вратила на Погонската Оска НА CV се индивидуално потврдени за исправност, што резултира со перформанси без вибрации при сите брзини. Апликација За Возило : Крајслер 200 2014-11, Себринг 2010-07; Доџ Одмаздник 2014-08, Патување 2019-09. Комерцијалните инженерски процеси гарантираат дека Сите Погонски Оски НА CV се среќаваат Со формата, вклопувањето и функцијата На O. E.. Чизмите од неопренови се дизајнирани со дополнителни мевови, кога е потребно, за да се спротивстават на под стресот и пукањето, што е водечка причина за откажување на багажникот. Броевите на деловите на Погонската Оска со наставка " HD " се тешки апликации и вклучуваат термопластична надворешна чизма за зголемен животен век и издржливост наспроти традиционалната чизма од неопренови. Нова навртка за задржување на оската се испорачува со секоја единица за инсталација без проблеми, поради веројатноста дека оригиналната навртка за задржување е истрошена или соголена. МЕРЕЊАТА НА Погонската Оска НА CV се потврдуваат по склопувањето за да се обезбеди правилно вклопување. Стегите за подигање се пневматски стегнати, создавајќи совршен печат помеѓу багажникот и куќиштето. Висококвалитетната маст издржува барања за висока температура и висок вртежен момент за да обезбеди долготрајни, сигурни перформанси. Шините се прецизно валани за да се обезбеди правилно вклопување на Погонската Оска НА CV во центарот за парење и преносот, што ги елиминира проблемите при инсталацијата.

За стоката

Слична стока во категоријата