.

.

ДЕНСО Иридиум Моќ Свеќички компатибилен Со Хјундаи Акцент 1.5 Л 1.6 Л Л 1995-2011

ДЕНСО Иридиум Моќ Свеќички компатибилен Со Хјундаи Акцент 1.5 Л 1.6 Л Л 1995-2011

DEN 0.33

Износот
Това е достапна

Овој 4 пакет ДЕНСО Иридиум Моќ Свеќичка Е компатибилен Со Хјундаи Акцент 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995 1.5 L 1.6 L L4 и е совршен за мелодија или надградба на перформансите. НАМАЛЕТЕ ГИ ЕМИСИИТЕ и ПОГРЕШНИТЕ ПОЖАРИ : патентираната СВЕЌИЧКА ДЕНСО овозможува целосно палење на горивото во комората за согорување. Практично ги елиминира непредвидливите стартови предизвикани од лошите мешавини на гориво и прекумерното таложење саѓи. СВЕЌИЧКАТА ДЕНСО користи единствена електрода за заземјување дизајнирана да генерира поголемо јадро на искра на местото на палење. Поголема енергија на искра значи подобрено патување на пламенот, произведувајќи поцелосно, конзистентно и ефикасно согорување. ДОБИЈТЕ ПОГОЛЕМА ЕФИКАСНОСТ на ГОРИВОТО : ОВАА СВЕЌИЧКА ДЕНСО пали послаби мешавини од конвенционалните приклучоци и го подобрува одговорот на гасот. Неговата електрода за заземјување е развиена за да се подобри запаливоста за зголемена ефикасност во прочистувањето на емисионите гасови и потрошувачката на гориво. СВЕЌИЧКАТА ДЕНСО е 100 проценти претходно испукана за да се обезбеди сигурна работа и трае двојно подолго од конвенционалните приклучоци. Уникатниот изолатор со пет ребра го намалува трепкањето и ја намалува загубата на напон. ПОТПРЕТЕ се НА КВАЛИТЕТНИ АВТОДЕЛОВИ : од развој на калеми за директно палење до револуција во концептот на свеќичката за перформанси на резервните пазари со користење на платина и иридиум, ДЕНСО често е на првите линии на напредување на производот. ДОВЕРБА ВО ДЕНСО : автомобилската индустрија ја призна посветеноста НА денсо за квалитет преку престижни награди како Што Се Наградата Деминг За Квалитет, Наградата За Моќ И Соработници На Претседателот На Јд И бројни награди за квалитет на добавувачи.

За стоката

Слична стока во категоријата