.

.

Honeywell Alergenplus Hepa Прочистувач На Воздух, Редуктор На Алергени Во Воздухот За Големи Простории, Чад Од Бел Шумски Пожар, Полен, Првут Од Домашни Миленици и Прочистувач н

Honeywell Alergenplus Hepa Прочистувач На Воздух, Редуктор На Алергени Во Воздухот За Големи Простории, Чад Од Бел Шумски Пожар,

DEN 827.04

Износот
Това е достапна

Оваа конзола За Прочистувач НА Воздух Henywell HEPA помага да се обезбеди почист, посвеж воздух во Екстра Големи простории од 455 квадратни метри. Вклучува Филтрација НА хепа, која помага да се фатат до 99,97% од микроскопските алергени и честички во воздухот. Хепа Филтрација : помага да се фатат до 99,97% од следниве микроскопски алергени и честички во воздухот : прашина, полен, првут од домашни миленици, остатоци од грини од прашина и чад*. Предфилтерот со активен јаглен помага во фаќање на големи честички во воздухот и ги намалува мирисите и Вок. Независно тестиран И Ахам Верифид за циркулација и филтрирање на воздухот во просторијата до 4,8 х на час во 455 квадратни метри. фт соба**. Користете само Сертифицирани Филтри за замена На Heneywell HEPA и Вистински Пред-Филтри За Honeywell За најдобри резултати. Препорачана замена на филтерот : Вистински Хепа Р Филтер 1х/год. Намалување На Мирисот Пред-Филтрирајте 4x/годишно. Овој производ ја заработи етикетата ЕНЕРГЕТСКА ЅВЕЗДА со исполнување на строгите енергетски ефикасни упатства поставени од АМЕРИКАНСКАТА ЕПА. Чистачите на воздух во просторијата го покажаа потенцијалот за подобрување на квалитетот на воздухот и обезбедување здравствени придобивки. ЕПА не ги одобрува тврдењата на производителот во врска со степенот до кој одреден производ ќе произведува поздрав воздух во затворените простории. Опција за тајмер за автоматско Исклучување на 2, 4 или 8 часа. Опција за затемнување за светлата на контролната табла. ИДЕАЛЕН ЗА СЕЗОНАТА НА ШУМСКИ ПОЖАРИ : чадот од Шумски Пожари може да влијае на квалитетот на воздухот каде што живеете, дури и ако не живеете никаде во близина на самите пожари. Бидејќи чадот содржи исклучително мали честички, прочистувачите на воздух можат да помогнат да се отстранат некои од овие честички 1 од вашиот воздух. *Од воздухот што минува низ филтерот, 0,3 микрони и поголеми * * Врз основа на независно кадровско тестирање на 3-та страна за вредноста на ЧАДОТ кога работи на највисоко ниво. Циркулацијата на воздухот зависи од многу фактори, како што се големината и конфигурацијата на просторијата. Нема гаранција дека целиот воздух во просторијата ќе помине низ филтерот.

За стоката

Слична стока во категоријата