.

.

Планинска пролет 'платно уметност од iaулија Пуринтон

Планинска пролет 'платно уметност од iaулија Пуринтон

DEN 399.84

Износот
Това е достапна

Уметник : iaулија Пуринтонсобјект : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бели цвеќиња кои растат во ливада пред далечните сини планини. Истакнати бои : бела, зелена, тен, сина, црна, сива казна уметник и муралист iaулија Пуринтон го дели своето време помеѓу нежниот пејзаж на Северен брег Бостон и мало рурално село во Вермонт. Двете места обезбедуваат многу материјал за нејзините евокативни слики во пејзажот. Таа го опишува своето студио во Масачусетс како "кучиња одгледувачница, саксија барака, кал и светилиште. Хомер и сликарите на училиштата на реката Брандивин. Многу слоеви на глазура создаваат атмосферски расположенија на нејзините пејзажи. Нејзината работа се наоѓа во галерии на источниот брег. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Добра уметник и муралист Julулија Пуринтон го дели своето време помеѓу нежниот пејзаж на Северен брег Бостон и мало рурално село во Вермонт. Двете места обезбедуваат многу материјал за нејзините евокативни слики во пејзажот. Таа го опишува своето студио во Масачусетс како „кучиња одгледувачница, тенџере барака, кал и светилиште и светилиште“. Работејќи во масла, акрилици, венецијански гипс и глазура, уметничкото дело на iaулија има светлечки сјај на слики од уметници кои влијаат врз неа : Максфилд парохија, Винслоу Хомер и сликарите на реката Брандивин. Многу слоеви на глазура создаваат атмосферски расположенија на нејзините пејзажи. Нејзината работа се наоѓа во галерии на источниот брег. - Белите цвеќиња кои растат во ливада пред далечните сини планини.

За стоката

Слична стока во категоријата