.

.

Правета сијалица за уво со голема големина, 9- “

Правета сијалица за уво со голема големина, 9- “

DEN 180.32

Износот
Това е достапна

Повеќето сорти на ушите на слонови имаат зеленило што агол надолу, така што површината на лисјата се соочува со гледачот. Дебели исправени уши на слонови се протегаат на небото во форма што изгледа како да излезе директно од тропска џунгла. Овие растенија драматично го привлекуваат окото, драматично проширувајќи ги димензиите на пејзажите. Гигантските исправени уши на слонови се дебели, кожени, огромни и спектакуларни. Тие се изјава за пејзаж, сигурно. Одлично во контејнери, околу базени и езерца, и само во вашиот двор! Висина : 6-8 стапки зона : 8-11, но ние ги одгледуваме во зоната 6Б ако тие се засадени длабоко и мулкетирани, тие имаат тенденција да се враќаат секоја година, освен ако нема невообичаено студена зима.

За стоката

Слична стока во категоријата