.

.

Дорман 610-Навртки За Навртки На Предните Тркала За Специфични Модели На Форд Линколн Меркур

Дорман 610-Навртки За Навртки На Предните Тркала За Специфични Модели На Форд Линколн Меркур

DEN 1088.00

Износот
Това е достапна

Овие навртки за тркала се изработени од јаглероден челик и се тестираат според бараните стандарди на автомобилската индустрија за да се обезбеди цврстина, долговечност и безбедност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Издржлив материјал-јаглеродниот челик ги исполнува СТАНДАРДИТЕ НА АВТОМОБИЛСКАТА индустрија НА САЕ за цврстина и цврстина. Отпорен на корозија-обемното тестирање со спреј за сол помага да се обезбеди долгогодишна издржливост од ' рѓа. Тестирани за истегнување-навртките за навртки се подложени на тестирање на индустриски стандардни докази за оптоварување за да се обезбеди цврстина. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Круна Викторија : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Форд Гранд Маркиз : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 Линколн Таун Автомобил : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 меркур Гранд Маркиз : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Меркур Мародер : 2003, 2004. Дополнителни Карактеристики Боја : Сребро.

За стоката

Слична стока во категоријата