.

.

Ос-НС-Д-35-Оша Известување Знак-Карантин Не Внесувајте 1

Ос-НС-Д-35-Оша Известување Знак-Карантин Не Внесувајте 1

DEN 479.84

Износот
Това е достапна

Дали вашиот деловен или работен простор е 100% покриен и до код со тековни знаци И етикети Никогаш не оставајте се изложени на тужби, парични казни или опомени-интегритетот на вашиот бизнис и безбедноста на другите зависи од тоа. Имаме знаци во сите различни форми, големини и бои за речиси секој бизнис, работно место, фабрика за производство, производствен капацитет или градежна зона. Проверете ги сите наши знаци за прва помош, знаци за опасност, чувајте ги знаците затворени врати, знаци за опасност од електричен панел, знаци за складирање, знаци на овластен персонал, знаци за лабораториски хемикалии и илјадници други. Нашите знаци се исклучително издржливи, но флексибилни дури и за најинтензивните внатрешни или надворешни услови. Производите со целосна боја на сигнализација се фабрикувани токму овде во Соединетите држави. Винилните налепници се опремени со супер силно лепило, така што лесно можете да го нанесете на стаклени прозорци, алуминиум, нерѓосувачки челик, изшкуркано дрво, плексиглас и многу повеќе материјали и обвивки. Алуминиум и цврсти пластични материјали за знаци се совршен избор за монтирање на ѕидови, врати, огради, градежништво и области на претпазливост. Сите наши материјали ги надминуваат индустриските стандарди и ќе обезбедат години на издржливост и долговечност. Карактеристики Известување За Известување - Карантин не Внесувајте 1винил Декалзаштитете Го Вашиот Бизнис, Општина, Дом И Колеги Направени Во Усаспецификации Дизајн : Карантин Не Внесувајте 1 тежина : 0,01 фунти - ШКУ : VSNS204314 ГОРДО НАПРАВЕНО ВО Сад : Купете Со доверба И гордост што доаѓа само од купување производ за Потпишување произведен во нашата состојба-уметничкиот објект Во Вест Палм Бич, Флорида. ИСКЛУЧИТЕЛНО ИЗДРЖЛИВ : сите наши производи ЗА безбедност НА ОША се направени од материјали од комерцијална класа специјално оценети за надворешна или внатрешна употреба со години на живот без одржување во најтешките средини. Нашите знаци ќе траат се додека вашиот бизнис!. ГОЛЕМИНА И СПЕЦИФИКАЦИИ : 5" Х 3.5 " Винил Етикета Налепница - комерцијален одделение винил со леплива подлога специјално дизајнирана да се прилепува на внатрешни или надворешни површини, но сепак може да се отстрани без да се остави зад себе леплив остаток. ЗАШТИТЕТЕ ГО ВАШИОТ БИЗНИС : овие знаци помагаат да се заштити вашиот бизнис од правни прашања и тужби, истовремено заштитувајќи го вашиот персонал и клиенти преку обезбедување безбедна работна средина во согласност СО ОША или АНСИ.

За стоката

Слична стока во категоријата