.

.

Хукер 2239хкр Заглавие За Издувни Гасови одговара избери: 1970-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО, 1975-ШЕВРОЛЕТ НОВА

Хукер 2239хкр Заглавие За Издувни Гасови одговара избери: 1970-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО, 1975-ШЕВРОЛЕТ НОВА

DEN 1568.00

Износот
Това е достапна

Компатибилен со 70-74 Камаро/Огнена Птица : 350 V8 мотори : Цевка, 1.875 во. О. д. х 29 во., Колектор Големина 3.5 во. О. Д., Колектор Должина 10 во., Облик на пристаниште : Исто Како И Пристаништето;со Супер Конкуренцијата На Хукер, целта отсекогаш била да се направи максимална коњска сила и да се стави во оптимална точка во кривата на моќност. Потребно е многу време и пари за да се заврши работата правилно. Понекогаш ќе потрошиме до 2 до 3 пати повеќе само за да го направиме заглавието На Супер Конкуренцијата да работи само 5 до 10% подобро. Таа посветеност на извонредност ги направи Заглавјата На Хукер победнички производител на заглавија во историјата на автомобилските трки за влечење.; Дизајниран за оптимални перформанси. Индустријата е најдобар завари за издржливост. 5/16€ машински прирабници за совршен печат. Колектор за долга транзиција за намален притисок на грбот. Мала тежина и цврсти цевки со 18 мерачи. Копач-свиткана цевки за непречено протокот на издувните гасови. Подесени примарни цевки со должина за максимално чистење на издувните гасови и брзина. Сите потребни хардвер вклучени за целосна инсталација.

За стоката

Слична стока во категоријата