.

.

Ландау Со Долги Ракави Опуштено Вклопување Јакна Со Цврст Принт, Гроф, Пакет

Ландау Со Долги Ракави Опуштено Вклопување Јакна Со Цврст Принт, Гроф, Пакет

DEN 700.32

Износот
Това е достапна

Ви треба професионално парче за слоевитост? Оваа јакна за чистење има едноставно, предвремено затворање што го олеснува фрлањето и брзо отстранување по потреба. Совршен за работа или кога ви треба слој за затоплување за време на паузите. Тоа е многу издржливо, одобрено индустриско перење и нема да ја скрши банката. Плетените манжетни се заклучуваат на место, така што нема да се грижите дали ќе паднете ракави. Вклучува пар влезни џебови, плус внатрешна лента за ножици и џебови со инструменти. Нашето класично вклопување е дарежлив пилинг за голема леснотија на движење. 65% Полиестер/35% Памук Класичен Опуштено Вклопување-Великодушно сечење за да се обезбеди оптимална удобност и леснотија на движење;поплинската ткаенина На нашата зона за Чистење е направена за дишење, издржливост и лесна нега. Овој материјал има живописни бои кои траат подолго и можат да издржат комерцијално перење алишта потребни за премиум медицински униформи, но сепак понудени по цена на вредност.;Дише;Отпорен На Бледнее;Плетените манжетни остануваат на своето место и обезбедуваат дополнителна заштита од течности;3 Џебови : 2 џебови за лепенки, 1 мини џеб за додатоци;затворање со предвремена предност;Чист грб за попространо вклопување;доволно Издржлив за комерцијални алишта;ладно миење Во Машина со слични бои. Не избелувајте. Падне сува ниска. Ладно железо доколку е потребно. Високо издржливи, индустриски алишта одобрени.; Големина Средна Должина : 27.875"; Големина Средна Должина На Ракавот : 25.25".

За стоката

Слична стока во категоријата