.

.

Сафавиех Марта Стјуарт Стејси Лале Медалјон Внатрешен Надворешен Тепих

Сафавиех Марта Стјуарт Стејси Лале Медалјон Внатрешен Надворешен Тепих

DEN 2848.00

Износот
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Марта Стјуарт Килим Колекцијадамаска Шема Килими Откријте ја убавината во Колекцијата Марта Стјуарт. Брилијантен додаток на сите шеми за украсување. Сјајните тонови носат богатство и земјеност и го трансформираат дизајнот во една од многуте кул софистицираност. Ова е одличен додаток на вашиот дом без разлика дали е во земјата или зафатен град. Моќта Се Појави Во Турција . Висина на купот : 0.30 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 100% Полипропилен . Отпорен на вода што го прави совршен за надворешна употреба . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат.

За стоката

Слична стока во категоријата