.

.

Нов 84-Дистрибутер одговара 1993-Гео, Тојота

Нов 84-Дистрибутер одговара 1993-Гео, Тојота

DEN 1793.92

Износот
Това е достапна

Кардоне Новите Дистрибутери се поддржани од Кардоне Инженерска Технологија, која гарантира дека Сите Кардоне Нови Дистрибутери исполнуваат соодветна форма, вклопување и функција. Кардон Инженерската Технологија се базира на повеќе од 40 години обратна инженерска експертиза, каде што се идентификуваат и корегираат оригиналните слабости во дизајнот, што резултира со врвен квалитет, сосема нови делови на кои може да се потпрете. Инсталирањето На Дистрибутер НА КАРДОН на Вашето возило ќе осигури дека правилниот напон се пренесува на свеќичките во правилната шема на тајмингот, така што вашето возило ќе настапи по команда. Апликација За Возило : Гео Призм 1995-93; Тојота Челица 1995-94, Корола 1995-93. Секој дистрибутер ги вклучува капачето и роторот за да ја направи инсталацијата предвремена. На апликациите на Хонда за ваша погодност се вклучени и капаци за прашина и дихтунзи. 100% компјутер тестиран за гарантирани, долготрајни перформанси. Гарантирано вклопување и функција. Ги исполнува или надминува перформансите На О. Е. м. Ое Референца : 1 C2 Z1523201 AA F6 UZ1523395 AA F7 UZ1523200 AA F7 UZ1523201 AA.

За стоката

Слична стока во категоријата