.

.

Трговска марка ликовна уметност „Cheetah Cub“ платно уметност од Пип Мекгари

Трговска марка ликовна уметност „Cheetah Cub“ платно уметност од Пип Мекгари

DEN 0.67

Износот
Това е достапна

Уметник : Пип Мек Гарибјект : животни Стил : Природна модерна продловна типот : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има фотографија од коцки за гепард над темна позадина. Истакнати бои : црна, бела, светло сина, сива, тен, виолетова пип е една од Европејците кои водат професионални уметници за диви животни со меѓународна репутација за неговите слики на големи мачки и африкански животни. Тој е престој на уметник во Зоолошкиот парк Марвел во Хемпшир од 1999 година и е основач и претседател на Меѓународното друштво за животински свет на Марвел, најголемото друштво за животински свет во Европа. Повеќе од дваесет негови слики се успешно на аукција на аукционерите на Кристи и Сотби во Лондон и неговите оригинали се продадени на многу меѓународни купувачи во голем број земји. Тој имал голем број на слики репродуцирани како ограничени изданија од Де Монтфорт ликовната уметност, водечки издавач на ликовни уметности во Велика Британија и неодамна потпиша договор за лиценцирање со Applejack Art Partners од САД. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. ПИП е еден од Европените водечки професионални уметници за животински свет со меѓународна репутација за неговите слики на големи мачки и африкански животни. Тој е престој на уметник во Зоолошкиот парк Марвел во Хемпшир од 1999 година и е основач и претседател на Меѓународното друштво за животински свет на Марвел, најголемото друштво за животински свет во Европа. Повеќе од дваесет негови слики се успешно на аукција на аукционерите на Кристи и Сотби во Лондон и неговите оригинали се продадени на многу меѓународни купувачи во голем број земји. Тој имал голем број на слики репродуцирани како ограничени изданија од Де Монтфорт ликовната уметност, водечки издавач на ликовни уметности во Велика Британија и неодамна потпиша договор за лиценцирање со Applejack Art Partners од САД. - Фотографија од коц на гепард над темна позадина.

За стоката

Слична стока во категоријата