.

.

Класа Приколка Кука, Приемник, Компатибилен Со Одберете Форд Аеростар

Класа Приколка Кука, Приемник, Компатибилен Со Одберете Форд Аеростар

DEN 414.40

Износот
Това е достапна

Без оглед на вашата задача што ја имате без разлика дали станува збор за лансирање на тој брод пред дневен распуст, поставување на вашиот кампер пред брзање или добивање на конечно оптоварување до депонијата пред затворање h курт класа 3 приколки за приколки нудат сила потребна за сериозно влечење. Тие го олеснуваат закачувањето и Носењето, нудејќи вклопување специфично за возилото и капацитет за тежина за ракување со различни приколки. Прилагодено класа 3 куки се најчестиот тип на приемник кука за пикап камиони и Теренци. Поради нивниот опсег на тежина, тие се наоѓаат и на автомобили со целосна големина, кросовери и мини комбиња. Секој пакет со кука од класа 3 по нарачка е направен за монтирање специфично за возилото. Овој конкретен комплет одговара на одредени години На Форд Аеростар (видете ги информациите за апликацијата за да ја потврдите компатибилноста на возилото). Обезбедува капацитет за носење тежина од 4.000 фунти. ГТВ и 400 фунти. ТВ. Компатибилен е и со кука за распределба на тежината за влечење на ниво и рејтинг од 6.000 фунти. WD и 600 фунти. WDTW. Куки за приколки од КЛАСА 3 обично се користат за прицврстување и влечење приколки за комунални услуги, приколки за чамци, кампери, моторни санки или транспортери на АТВ и многу повеќе (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не ја надминувајте најниско оценетата компонента за влечење). Секоја класа 3 кука има 2" приемник цевка и се тестира во согласност СО SAE J684 за безбедност. За ДА се осигура ДЕКА куките на приемникот од класа 3 го имаат она што е потребно за сериозно приколка, тие се дизајнирани со помош на практичен пристап и се конструирани со цврст челик со висока цврстина и прецизно заварување. Ние, исто така, ги штитиме нашите удари од класа 3 во ко-излечена завршница на течен А-капут и црн прав за супериорна отпорност на ' рѓа, чипсување и ув оштетување. Оценето на 4.000 фунти. бруто тежина на приколката и 400 фунти. тежина на јазикот. Компатибилен со кука за распределба на тежината (6.000 фунти. WD / 600 фунти. WDTW). Дизајниран со дизајн специфичен за возилото за прилагодено вклопување.

За стоката

Слична стока во категоријата