.

.

Слика за играчки за кобили на Шлејх Хафлингер

Слика за играчки за кобили на Шлејх Хафлингер

DEN 319.04

Износот
Това е достапна

Фигурата на играчките со кобили „Шлејх Хафлингер“ е рачно насликана и направена со ненадмината вештина. Занаетчиите обрнуваат добро внимание на деталите, што резултира во врвно реална претстава што го доловува величието и благодатта на овие силни и убави суштества. Оваа убава фигура на Шлејх прикажува одење, русокоса, кобила од Хафлингер со плетенка грива. Оваа ставка е прекрасен начин да го заинтересирате вашето дете за природата и животните. Секое животно во сетот се произведува со нетоксични мастила засновани на зеленчук за да се обезбеди највисоко ниво на безбедност за децата. Figureивотната фигура прави идеален додаток на која било колекција, без разлика дали барате нов придружник за време на игра или се колекционер на фини фигурини. Тој е дизајниран така што е лесно вашето малечко да го сфати со помали раце. Шлејх Хафлингер Маре играчка фигура : прикажува одење, русокоса, кобила Хафлингер со плетенка грива. Реални детали. Добро за имагинативна и креативна игра. Научете ги децата за природата и дивиот живот. Насликани со нетоксични, растителни мастила. Бројката на Шлејх се препорачува за деца на возраст од 3 и повеќе години.

За стоката

Слична стока во категоријата