.

.

Одделот За Лична Безбедност Проверете Ги Брисевите

Одделот За Лична Безбедност Проверете Ги Брисевите

DEN 0.67

Износот
Това е достапна

Користете ГИ Овие Брисеви ЗА Проверка НА Олово ОД 3М ЛЦ-8С10С за да помогнете да се обезбеди безбедна, здрава животна средина. Тие се корисни за време на реновирање и чистење, како и други проекти како што се проверка на играчки. Едноставно тријте еден на површина и гледајте како врвот станува светло, забележливо розево ако супстанцијата е откриена. Овие брисеви за тестирање на инстант олово може да се користат на метал, винил, обоено дрво и други материјали. Тие доаѓаат во погодно пакување од осум и нема да обојат површини или ќе остават мирис зад себе. 3м Лц-8С10С Брисеви За Проверка На Олово, 8-Брои : Брисеви. Лесно решение за откривање на олово. 3м брисеви за проверка на олово се едноставни за употреба. За еднократна употреба. Ќе работи на која било површина, веднаш станува светло розева кога е присутно олово. Без мирис. Не боење. 8 - брои пакет.

За стоката

Слична стока во категоријата