.

.

Тофу Притиснете Со Закривени Плочи Тофу Притискање Плоча Само-Направен Тофу Мувла

Тофу Притиснете Со Закривени Плочи Тофу Притискање Плоча Само-Направен Тофу Мувла

DEN 1.00

Износот
Това е достапна

Точки на куршуми : Практична алатка : оваа алатка е најдобриот помошник во кујната што ќе ви помогне да направите совршено тофу.Дури и притисок : иновативните плочи започнуваат закривени. Додека притискате, плочите се исправаат, оставајќи го тофуто рамномерно притиснато.Лесен за употреба : двата пружини ги држат плочите раздвоени за да може лесно да се стави тофуто, а екстра големите копчиња многу полесно се вртат.Безбеден материјал : нашата пластика одобрена од ФДА е безбедна за храна и без БПА. Хардверот од НЕРЃОСУВАЧКИ челик е направен во САД.Безбедна машина за миење садови : ставете го печатот во машината за миење садови целосно склопена за лесно чистење кога ќе завршите.Опис : Големина : околу 22 * ??13 * 15см / 8.66 * * 5.11 * 5.90 пакетот вклучува : 1 X Тофу Прес Практична алатка : оваа алатка е најдобриот помошник во кујната што ќе ви помогне да направите совршено тофу. Дури и притисок : иновативните плочи започнуваат закривени. Додека притискате, плочите се исправаат, оставајќи го тофуто рамномерно притиснато. Лесен за употреба : двата пружини ги држат плочите раздвоени за да може лесно да се стави тофуто, а екстра големите копчиња многу полесно се вртат. Безбеден материјал : нашата пластика одобрена од ФДА е безбедна за храна и без БПА. Хардверот од НЕРЃОСУВАЧКИ челик е направен во САД. Безбедна машина за миење садови : ставете го печатот во машината за миење садови целосно склопена за лесно чистење кога ќе завршите.

За стоката

Слична стока во категоријата