.

.

Ладење на преносен вентилатор за ладилник за испарувачки воздух

Ладење на преносен вентилатор за ладилник за испарувачки воздух

DEN 1599.84

Износот
Това е достапна

За разлика од традиционалниот вентилатор или климатик, испарувачки ладилник нуди подобро ладење со поголем волумен на ветер, пониска температура и можност за извршување на други функции исто така. Ладилникот за испарување на Goplus е ладилник за воздух и овлажнители се тркалаат во една компактен и стилски машина. За да го користите како ладилник за воздух, едноставно подгответе ги вклучените кристали на мраз според упатствата, оставете го во резервоарот за вода од 6 литри и вклучете го ладилникот за испарување за да добиете супер ладни ветрови низ неговиот автоматски замав Louvres прилагодлива брзина : три-брзински воздух Полеж може да ги задоволи вашите различни потреби и да се применува во различни прилики, можете да уживате во мала брзина кога сте во спиење и средна брзина во релаксирање, како и голема брзина во вревата лето. Cool/Himidify : Усвојувајте ладење на мраз кристал и технологија за навлажнување на воздухот, може да ја намали температурата од воздушниот отвор и да ја зголеми релативната влажност, да спречи сушење на воздухот. Доставете ветер под широк агол : Завртете ги лопатките автоматски, испорачајте ветер со хоризонтален широк агол. Исто така може да ги вртите лопатките вертикално рачно, да ја изберете насоката дискретно. Функција на тајмер : 8-часовна функција на тајмерот Направете го ладилникот за воздух автоматски да застане откако ќе го поставите времето за изведба. Тогаш можете да заспиете безбедно. Резервоар за вода со голем капацитет и универзални тркала : 6 L резервоарот за вода со голем капацитет ве спречува постојано да додавате вода. И можете слободно да го преместите ладилникот за воздух од просторија во соба за неговите тркала. Боја : црна + бела. Димензија : 24,5 '' x 14.5 '' x 12 ''. Тежина : 8 bs. Енергија : 75 W. Напон : 110 V/60 Hz. Капацитет на резервоарот за вода : 6 L. Време : 8 часа. Пакетот вклучува : . 1 x ладилник за воздух. 2 x кутија со мраз кристал. 1 x настава.

За стоката

Слична стока во категоријата