.

.

Назад кон корените Органски Рудбекија Глориоза Двоен цвет семе, пакет

Назад кон корените Органски Рудбекија Глориоза Двоен цвет семе, пакет

DEN 1.67

Износот
Това е достапна

Сензационално додавање на секое домашно семе од Гардендази произведува големи жолти двојни цвеќиња со црни центри кои изгледаат прекрасно во вашата градина и прават одлични исечени цвеќиња. Овие растенија на маргаритки сигурно ќе донесат насмевка на секое лице! Плус, тие привлекуваат опрашувачи во вашата градина. Со враќање на корените, органските семе од маргаритка, можете сами да ги одгледувате маргаритки. За оптимални резултати, растителни семе од маргаритка во затворено во садови за садење стартер 5-7 недели пред да се пресадат, а потоа транзиција садници надвор за 7 дена пред да се полнат садење на отворено. Осигурете се да обезбедите целосно сонце и неопходна вода на вашето растение за маргаритки. Дајте им на цвеќињата 90-105 дена да цветаат, а потоа да ги соберете вашите домашни маргаритки по потреба. Уживајте во Рудбекија Глориоза Двоен Дејзи цвеќиња во вашата градина, двор, вазна во кујната, па дури и како подарок за себе или за другите. Да се ​​вратиме на мисијата на мисијата да ги поврзе секое семејство и дете назад од каде доаѓа храната со тоа што им помага со нив, помагајќи им Искусете ја магијата на тоа да го одгледувате сами - не е потребен зелен палец или двор. Се надеваме дека уживате во нашите органски производи за градинарство и ќе ни се придружите на нашето патување за да ја натераме Америка да расте! Вратете се на корените органски Рудбекија Глориоза Двојно семе од маргаритка, 1 семе пакет големи, жолти, двојни цути на долги стебла што прават одлични дополнувања во вашата домашна градина. Цветовите на маргаритки се одлични за привлекување опрашувачи во вашата цветна градина или градинарски билки. Цвеќињата со маргаритки прават одлични исечени цвеќиња за букети. Не-ГМО, УСДА органски семе од маргаритка. Семињата на растенијата од маргаритка треба да бидат засадени во затворено првично пред да бидат трансплантирани во градината. За оптимални резултати за почеток на семе, обезбедете соодветна сончева светлина и избегнувајте преголема вода. Совршени подароци или дополнувања во вашата градина, двор или омилени вазни.

За стоката

Слична стока во категоријата